Välkommen till Bernö Trädgårdscentrum!

Bernö Trädgårdscentrum i Sandviken är en av de största Trädgårdsbutikerna i Gävleborg. I våra butiker kan du vara säker på att hitta det du söker till Din Trädgård.

 

Vi har allt du kan tänka dig från krukväxter och träd/buskar till de mest avancerade motorsågar och gräsklippare, och tillbehör. 

Vår vision är att du som kund ska få ett trevligt inspirerande besök hos oss både digitalt och i fysisk butik. Tyvärr är vår hemsida inte i bästa skick, men vi uppdaterar våra sociala medier dagligen där du kan se nyheter och erbjudande i butik och även kontakta oss via meddelande. Hoppas ni ska trivas hos oss- Er Lokala trädgårdshandlare! 

För senaste nyheterna:

Facebook

Instagram

Blocket

Bernotradgardsmaskiner

 

Öppettider

Sandviken Tuppvägen 7

Vardagar 9.30-18.00

Lördagar 10-16

Söndagar 11-16 (maskin avd. obemannad)

-----------------------------------------------------

Gävle Utmarksvägen 3    OBS Endast Maskiner

Vardagar 8-17 (lunch 13-14)

Lördag & Söndag Stängt

----------------------------------------------------

026-25 70 80

Info@berno.nu

Vi som jobbar här är:

Lennart Holmgren

VD, och ägare som har hand om det mesta i och utanför butiken.


lennart@berno.nu

Nina Holmgren

Butikschefen som håller ställningarna i husen. Letar du efter något är hon rätt person att fråga!

Fredrik Holmgren

Ansvarig för maskinförsäljning verkstad mm

Stationerad Gävle

fredrik@berno.nu

Anna Holmgren 

Vår alltiallo-expert.
Kan det mesta om det mesta.

 

anna@berno.nu

Viktoria Emsing

Ansvarar för inköp av inredning & prydnadssaker. Viktoria hjälper
er gärna att hitta rätt i presentdjungeln!

Kontakt:
viktoria@berno.nu

 

 

 

Carolina Storm

 

Ansvarar för  skötsel av
inom & utomhus-plantor.
Hjälper dig gärna med vilka plantor
som passar just dig.

Frågor skickas till:

carolina@berno.nu

 

Anna Eriksson

Kan det mesta inom trädgård.

Har ni frågor gällande trägdgård är hon den rätta att fråga!

Johanna

Butiksmedarbetare blommor och inredning               

Jacob

Ansvarar för Webshop/Robotic/Electrical 

jacob@berno.nu

Tommy Hellsvik

Försäljning Trädgårdsmaskiner

 

Ronnie Liljebjörn

Försäljning Trädgårdsmaskiner

 

 

Martin Jonsson

Robotgräsklippare