Kontakt & Öppettider
 

Kontakt & Öppettider

Bernö är ett familjeföretag som funnits sedan 1992. Vi började som familjen Holmgren men har i ständig takt vuxit så att vi idag är nio anställda och några i extrapersonal!

Telefon Sandviken 026-25 70 80

Info@berno.nu

 

Frågor om reservdelar?

Reservdelar@berno.nu

 

Vi har öppnat Bernö Trädgårdsmaskiner i Gävle!

Kom till vår Maskinbutik på Utmarksvägen 3 i Gävle!

Kontakt

026- 18 12 10

Butiksansvarig

Fredrik@berno.nu

Butiksbiträde
vakant

 


Våra öppettider i Sandviken är

Mån-Fre:  09.30 - 18.00
Lör: 10.00 - 16.00

Söndagar & Helgdagar  11.00 - 16.00

Verkstad/Reservdelar Obemannat Söndagar

Gävle

Mån-Fre: 08.00-17.00

Lunchstängt 13-14

Lördag Stängt

Söndag Stängt

 

 
 

 

 

Vi som jobbar här är:

 
 

Lennart Holmgren

VD, och ägare som har hand om det mesta i och utanför butiken.


 

lennart@berno.nu

Fredrik Holmgren

Kan allt om vår maskinpark och våra trädgårdsprodukter.

Ansvarig för maskinförsäljning verkstad mm

fredrik@berno.nu

Anna Holmgren 

Vår alltiallo-expert.
Kan det mesta om det mesta.

Har du frågor om
Växter, trädgård, skötsel, maskiner eller andra allmänna frågor
är Anna rätt person att vända sig till.

anna@berno.nu

     

Viktoria Emsing

Ansvarar för inköp av inredning & prydnadssaker. Viktoria hjälper
er gärna att hitta rätt i presentdjungeln!

Kontakt:
viktoria@berno.nu

Kim Momqvist

Har hand om både montering och leverans  till och från vår Husqvarnabutik!

Produktspecialist Gåbakomklippare

kim@berno.nu

Nina Holmgren

Butikschefen som håller ställningarna i husen. Letar du efter något är hon rätt person att fråga!

026-25 70 80

Jacob Skogslind

Vår ständige medarbetare i maskinparken!

Produktspecialist Robotgräsklippare

jacob@berno.nu

 

 

Carolina Storm

Ansvarar för skötsel av
inom & utomhus-plantor.
Hjälper dig gärna med vilka plantor
som passar just dig.

Frågor skickas till:

carolina@berno.nu
 

Anna Eriksson

Vår trädgårdsmästare!
Kan det mesta inom trädgård.
Har ni frågor gällande trägdgård är hon den rätta att fråga!